Aknad on maja silmad. Hoone ilme kujundamisel on akende disainil määrav tähtsus. Aknavaliku tingib hoone arhitektuurne lahendus koos maitse-eelistustega. On meeldiv, kui päike soojendab hommikuti söögituba ja õhtul kumab loojuva päikese valgus magamistoas.

Akende valmistamine emotsionaalse naudingu andmiseks nõuab suurt oskust ja pikka kogemust. Toodame aknaid eritellimuse alusel peamiselt Eestis.

Sisseavanevaid aknaid

Sisseavanev aken ehk üldtuntud väljendina SAKSA AKEN.

SAKSA AKNA eelised:

- lihtne, tugev ja reguleeritav konstruktsioon
- väga hea vastupidavus ka kõige karmimale ilmale
- ühest käepidemest saab avada akent nii kald- kui pöördavanemisse
- mugav avada ja hooldada, kuna aken avaneb ruumi sisse
- lai valik õhutamisvõimalusi
- aknal puuduvad vahed, kuhu saaksid koguneda tolm ja putukad
- lihtne, tugev ja reguleeritav aknakonstruktsioon

Akende Skeem
Peamiselt valmistame aknaid kolmelamellilisest männiliimpuidust, mis tagab puidu vastupidavuse, mõõtmete täpsuse ja deformeerumiskindluse.
Parem heli- ja soojapidavus saavutatakse õige klaaspaketi valikuga.
Olulist rolli sooja- ja helipidavuse tagamises mängivad tihendid akna lengi ja aknaraami vahel. Oma toodetel kasutame kahte tüüpi tihendeid, mis paigaldatakse spetsiaalsetesse soontesse, tänu millele on tihendeid vajadusel väga lihtne uutega asendada.

Tooteid komplekteerime SIGENIA furnituuriga, tänu millele on tagatud akende avanemine erinevates asendites. Kõikidele avanevatele akendele on võimalik paigaldada tuulutust- ja mikrotuulutust võimaldav turvafurnituur.
© Albero Balsa
Albero Balsa OÜ Anne 11, 50603 Tartu 5087538 info@albero.ee